| anonim_4396 a întrebat:

Sall am o intrebare urgenta de ce ma racesc asa des? am facut analize de sange si toate mi-au iesit bune dar eu ma tot racesc... multumesc de sfaturi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Inseamna ca ai imunitatea scazuta.Consuma multa miere si atunci cand esti racit nu mai lua fervex sau alte chestii pentru ca astea nu lasa sistemul imunitar sa lupte singur cu raceala.In locul lor mai bine amesteca-ti 2 lingurite de miere cu cateva picaturi de tinctura de propolis, cimbru si busuioc si te vei vindeca pe termen lung.

Si eu raceam des cand eram mai mica si de cand mananc miere nu mai racesc aproape deloc.Pe mine o raceala ma tinea la fel de mult si daca luam medicamente si daca nu luam, chiar ma simteam mai rau daca luam.

4 răspunsuri:
| Diux96 a răspuns:

Ai imunitatea foarte scazuta happy

| Awesome a răspuns:

Poate sistemul tau imunitar este mai slab decat a celori din jur dar iti spun sigur sa nu faci vaccine anti imunitate ca o sa te ingrasi f mult iti spun din experienta prietenilor bafta!

| Creionelroz777 a răspuns:

Daca ai mainile si picioarele reci aproape tot timpul sau daca simti ca acestea iti amortesc, este foarte posibil sa te confrunti cu o proasta circulatia a sangelui. Aceasta problema devine tot mai agresiva odata cu instalarea sezonului rece.Ginkgo biloba, masaj, sport.

| DiaaDiaa a răspuns:

De obicei e vorba de lipsa de imunitate