| Denila123 a întrebat:

Salut, apa minerala face rau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Da

| gabicoo a răspuns:

Da! Cauzează!
Să bei decât Lichior dă viorele "Mona"!

| alina2k18 a răspuns:

Daca ai gastrita, ulcer, alte probleme cu stomacul sau mai ales cu rinichii... da, cauzeaza consumul exclusiv de apa minerala in detrimentul celei plate.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Unii medici spun ca da.

| Lukasssz a răspuns:

Mhm.

| Invictusman a răspuns:

Nu, eu beau zilnic și nu am probleme de nici o natura.
Dar la mine e ceva subiectiv, unii poate nu au voie sa consume apa acidulata, sucuri Carbogazoase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Bule

| LittlePoppy a răspuns:

Poti face "piatra la rinichi". Depuneri de piatra. Depinde de dispozitia organismului tau.

| Denila123 explică (pentru LittlePoppy):

Nu stiu
da cand beau apa mai multa incepe sa ma doara in dreapta?

| Gabryel85 a răspuns:

Ce să cauzeze?

| Denila123 explică (pentru Gabryel85):

Pai observ eu ca urinez rar de tot

| Gabryel85 a răspuns (pentru Denila123):

Poate bei prea puține lichide, în general.