| F1Ve99 a întrebat:

Sall,as avea si eu o nedumerire.
Capul (craniul, fata) unui om pana la ce varsta poate sa creasca? Sau nu mai creste deloc dupa varsta de un an?
FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SweetGirl1303 a răspuns:

Corpul uman se dezvolta pana la varsta de 18 ani, dupa aceasta varsta noi nu ne mai dezvoltam, nu mai crestem iar cu craniul e la fel

3 răspunsuri:
| vaporwave a răspuns:

"dupa varsta de un an"
celaughing
imagineaza-ti doar cum ar arata o persoana careia nu i-a mai crescut craniul de la 1 an

dar ca sa iti raspund, poate creste pana la varsta de 25 de ani

| Zaiat_Radu_1996 a răspuns:

Fii pe pace, presupun ca n-ai doar un an, sau ai putea fi vreun geniu, sa scrii pe forumuri la un an.Dar daca ti-a ramas dimensiunea capului acum ca la un an, fii pe pace capul creste cu varsta

| Erhan_Daniela_1994 a răspuns:

Sigur ca creste, si oamenii cand se nasc, au multe oase cre pe parcursul vietii urmeaza sa concreasca, undeva pana la 25-30 se modifica