| just for me a întrebat:

Sall, Duminica asta(1 August) plec in tabara si nu stiu deloc ce sa fac ca imi curge nasul teribil.fratele meu a avut o mica raceala si cred ca mi-a dat si mie.nu ma doare nimic, nu ma simt rau, nu ametesc, nu am rosu in gat doar imi curge nasul si mi se infunda! dupa ce ca am facut bubitze, mai tbr sa il suport si asa. credeti ca mi se va reprosa in tabara daca nu imi trece? ca imi curge rau, abia pot s respir, nu stiu ce tip de "raceala" e asta ca eu stau in pantaloni scurti si maieu si nu simt nici o simtoma de raceala, chestia cu nasul tine de doua zile.am facut aerosoli cu mentol sa imi treaca, l-am tot suflat (dar ma usutra ingrozitor si daca suflu prea tare imi curge sange din nas). diseara voi face o baie, ca stiu ca de la apa calda imi curge cand e infundat. daca nu imi trece, ceea ce cred, ce as mai putea face, asnoapte m-am trezit din cauza ca era infundat si nu am mai dormit doua ore, de la 2 pana la 4, am stat rezemata de pat, pentru ca daca stateam culcata se infunda mai rau si mi-am pus picaturi nazale de 5 ori dar degeaba! daca nu imi trece pana in tabara am dat de drklaughing, ca ne mai trezim si dimineata si mai stau si cu 2 prietene si nu vreau sa le trezesc. sfaturi pls! FUNDA pentru cele mai eficiente metode!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Iti recomand Fervex plicuri, contine Paracetamol, Vitamina C si Efedrina care desfunda nasul. Se dizolva un plic intr-o cana de ceai cald si se beau 3 cani pe zi. Este exceptional.

| IrinaAndreea a răspuns:

Incearca Nurofen raceala si gripa sau Modafen. Daca maine nu te simti mai bine, mergi la medic!

| just for me explică:

Mha, fara supi Sylfaen dar eu am intrebat altceva!hee hee