| SATIR a întrebat:

Sall.
Stie cineva cum pot scapa de transpiratia picioarelor?
imi transpira foarte rau, chiar daca sunt gheata!
HELP\FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Am auzit ca acidul boric sau bicarbonatul de sodiu functionaza la unii.

De asemeanea mai sunt si niste produse de la dermofarm :

http://www.centrofarm.ro/......00-Ml.html

CIteste si aici :

http://www.sfatulmedicului.ro/......relor_4623

SI eu am problema asta, doar ca imi transpira si mainile si talpile.

Banuiesc ca e genetic...

| SATIR explică (pentru Apache):

Si mie imi transpira mainile, dar nu asa rau ca picioarele... tu ai folosit ceva din alea de mai sus?

| Apache a răspuns (pentru SATIR):

Nu, dar la un moment dat incercasem pudra de talc.
Nu prea a mers

| neutrino a răspuns:

Daca nu doresti sa mergi la un medic, mergi atunci la o farmacie si roaga farmacista sa-ti ofere ceea ce crede ea. Sunt tot felul de creme si sprayuri, pentru toate buzunarele!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,cred că nu ai calciu. Recomand să consulți un medic, nu este în regulă!

| SATIR explică (pentru anonim_4396):

Da, asta chiar e adevarat. nu am calciu... ma dor degetele mi se ia pielea de pe degete de langa unghii, cand ma duc la antrenament (judo) trebuie sa imi pun leocoplast pe degete ca altfel mi se ia pielea de tot...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista spay special, cauta la farmacie! https://www.google.ro/#psj=1&q=spray+contra+transpiratiei+picioarelor

| maria33 a răspuns:

Daca transpiratia nu e mirositoare se datoreaza circulatiei periferice slabe. De obicei in orice anotimp ti se intampla asta si senzatia e foarte aiurea. Singurele remedii pe care le stiu sunt mofetele ( este un centru la borsec si se plateste, nu stiu exact cat, si este pe sedinte de 5 10 sau 15 min) sau medicament ginko biloba

| SATIR explică (pentru maria33):

Da, asa e. am o circulatie slaba la maini si picioare, dar chiar daca e vara, iarna... frig cald eu tot transpirr.
si sub axila transpiram dar mi-am luat antiperspirant de la ODABAN... costa ceva dar chiar functioneaza! am incercat sa dau la picioare, dar nu functioneaza