| 1DobreMihai1 a întrebat:

Am 13, 1, 78m inaltime si 90 kg.
Acum cam 3 luni m-am apucat de gantere.
Prima oara am inceput am inceput cu una de 2kg stiu...
Peste cam 2 saptamani am laot una de 10kg si am inceput sa ridic pe zi cam de in 3 serii fiecare serie cuprinsaznd cam 10-20.
Cand mi se mareste masa musculara ar trebui ca sa intalnesc febra musculara sau ceva de genu?
Ms!
Funda la cel mai explicit raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Daca faci zilnic o sa ai progrese mediocre, muschii se dezvolta in perioada de ODIHNA, nu cand ii lucrezi. Dupa un antrenament, 48 de ore lasi muschiul in pace.

Si fa si triceps, tricepsul e 70 % din brat, bicepsul doar 30 %. Si nu uita de umeri, ca sa ai un brat complet.

| Marwell a răspuns:

Daca nu ai febra musculara inseamna ca nu creste muschiul, uite aici antrenament pentru masa musculara:
http://wp.me/P3hgwB-2O

| Cristian_Buzea_1993 a răspuns:

Ce 13,1 si nu cred ca ai 78 m inaltimestraight face

| Uraniu a răspuns (pentru Cristian_Buzea_1993):

Probabil s-a referit la: 13 ani si 1, 78 m inaltime

| 1DobreMihai1 explică (pentru Cristian_Buzea_1993):

Adic aam 13 ani si am o inaltime de 1, 78m

| AlexaAlexandra11 a răspuns:

Ai 13 ani 1 m.78 cm inaltime si 90 de kg? La 13 ani? Cred ca ar trebui sa incerci sa iesi si din cand in cand la alergat sau exerciti de aerobica in aer liber [face bine si la sanatate].