| vladutzw a întrebat:

Am 16 ani si port aparat auditiv. Vreau sa imi conectez telefonul la aparat, adica sa vorbesc direct la aparatul auditiv fara sa tin telefonul la ureche.
1. Telefonul Iphone 4 pot sa-l conectez direct la aparatul auditiv sau trebuie un microfon gen ReSound UniteTM Phone Clip +?
2. Daca trebuie un microfon am gasit ReSound UniteTM Phone Clip +, este bun? cat costa?
Dau Funda si Vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Celcareajuta a răspuns:

Din cate am inteles eu de pe resound ai nevoie atat de microfon cat si de aparatul auditiv Resound. Nu stiu sa spun pret, dar m-am speriat cand am vazut ca sare de 1000$ pe ebay