| bokorrobert1999 a întrebat:

am avut o pisica ce avea purici noi numai o avem acum dar au ramas purici prin casa credeti ca pot fi periculosi daca musca si noi acum dam si cu un spray sa ii omoram

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Daca dai cu spray prin casa si faci o curatenie, spalat covoare, asternuturi, aspirat, sters praful va fi ok.

| d3men7zel a răspuns:

Nu pot fi periculosi dar sunt suparatori

| JackDanielTime a răspuns:

Pai pot fi periculosi deorece cand dormi poate casti gura si sare unul in gura.Cel mai bine ar fi daca ati putea sa dormiti toti intr-o camera in care nu a stat pisica.In tot acest timp dai in camerele infectate cu dezinfectant.O tii asa cam 2-3 zile