| BadResonance a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor!
Nu stiu de ce dar pe degetele de la maini imi apar niste"aschii" din piele. Adica, pur si simplu se crapa pielea formand aschiile alea. Arata urat si nu stiu cum sa scap de ele :// Ajutati-ma!
P.S Am 12 ani si mama spune ca e normal da' pe mine ma enerveaza.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Da pe maini cu o crema, alta solutie nu e.

| DianaMiruna a răspuns:

Du-te la un medic sau la farmacie poate iti recomanda o alifie ca sa iti treacawinking

| Cristina00002 a răspuns:

Lipsa de calciuhappy

| pisihabarnuare a răspuns:

Eu iti recoman sa mananci citrice