| NoNsEnS a întrebat:

am o problema am 14 Ani si am avut mana dreapta in ghips de 5 ORI! Ultima oara cand am avut-o in ghips am avut cele 2 oase care duc spre cele 5 degete RUPTE!
A trecut un an, am stat cu mana in ghips 2 saptamani,
Incerc sa fac sport, pot sa fac 30-40 de flotari 10-20/30 de tractiuni
Dar daca incerc sa fac skandarberk(SPER CA AM SCRIS BINE)
Si ma fortez putin, putin.simpt ca mi se rupe mana!
In plus flotari nu pot sa fac decat sa stau cu mainile departate daca incerc sa stau cu mainile mai apropiat ma doare enorm!
Stiti cumva daca pot sa iau fre-un medicament ceva? De 1 an traiesc cu aceasta durere! DAU FUNDA! Va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| zahy a răspuns:

Aceste dureri vor fii toata viata ta ba chiar cand va fi vremea proasta vei avea dureri cand vei fi in varsta te vor durea in continu, asa ca ai grija la copilaria ta te va afecat mai tarziu, Sa te tratezi mergi la medic probabil iti va transcrie un tratament iti va da niste creme potrivite problemelor tale