| florinrazvan a întrebat:

am probleme cu spatele am mers la doctor iar de saptamana viitoare o sa incep sa fac gimnastica medicala, fizioterapie a mai facut cineva? doare fizioterapia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Xenya a răspuns:

Buna! Eu am facu masaj si apoi acea gimnastica pentru recuperare! O sa te simti bine atunci cand faci recuperarea...nu o sa te mai doara, dar la mine au reaparut durerile de spate dupa ceva vreme! Iti doresc multa sanatate!

6 răspunsuri:
| raluckutzaraluckutza a răspuns:

Am facut si fac fizioterapie, nu doare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O-la-la!
Nu, fizioterapia nu doare. Sint doar niste bai, masaje usoare (nu manuale, ci cu lampi) si gimnastica; depinde ce a recomnadat medicul. Daca sint si bai, atentie mare la tensiune. Gimnastica este cea mai buna dintre toate. Se face fara a forta, la aparate si sub supravegherea unui cadru medical. Sanatate multa!

| Xenya a răspuns:

Am uitat sa spun ca nu o sa doara! happy

| JASMYNA88 a răspuns:

Deloc! e chiar placuta. mie sincer mi-a placut..masaj, electrostimulare, bai. gimnastica medicala iar e ok si foarte eficienta. iti va placeabig grin

| Girly97 a răspuns (pentru JASMYNA88):

Eu am facut prima data fizioterapie la genunchi anul trecut si pot sa spun ca IMI PLACE! As putea sa fac zilnic! happy Daca nu ma crezi, sa stii ca am avut 17 ani cand am incercat prima oara!

| poncica1990 a răspuns:

Nu doare cand mergi la fizioterapie
dar pot sa iti recomand o clinica foarte simpatica http://delmarmedspa.ro/meniu-spa/