| 1DobreMihai1 a întrebat:

SALL TPU!
As vrea si eu sa imi spuneti nistre trucuri care sa te faca sa slabesti rapid sau sa slabesti pentru a fi folosite ca niste avantaje bineinteles combinate cu o dieta si sport

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai auzit de faza(Daca esti speriat constant si transpiri zlabesti mai repede?)Sunt multe sfaturi pe care multi le stiu(Fa miscare, Mananca micul dejun in fiecare dimineata, Sa iti ti respiratia cat poti in timp ce alergi sau alt fel de activitate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Mergi pe o slabire sanatoasa.
Daca vrei sa scapi de kilograme, tot ce trebuie sa faci este sa te alimentezi corect, sa incerci sa renunti la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este miscarea.
Te pup!

| ReusxD a răspuns:

Numai sta in casa, fa miscare, nu manca dupa ora 18:00, renunta la sucuri, fara dulciuri, fara paine la masa, daca ai o masa pe zi ( 12:00 - 13:00 de preferat ) slabesti sigur, timp de vreo 2-3 luni

| 1DobreMihai1 explică (pentru ReusxD):

Si cam cat as slabi in acest timp (mentionez cam am 90-100kg)

| ReusxD a răspuns:

4-3 kg

| WhiteLore a răspuns:

Pai biscuiti cu tarata apa plata asta ar trebui sa fie mancarea ta timp de 3 saptamani si sa cauti pe youtube exericti d

| Kosaerik94 a răspuns:

Trebuie sa ai un meniu deversificat bogate in legume, fructe, carne! De preferabil carne : pui sau peste (pastrav ) legume de toate felurile supe de legume de preferabil vara, si fructele (mere, pere, lebenita ) astea sunt 3 fructe care nu ingrasa! Dar si acestea se pot consuma dupa 2 ore de la o masa de exemplu : supa de pui cu legume + 1 pastrav cu zeama de lamaie si 2 buc de morcovi! Renunta la cartofi! Incearca sa consumi 2 litri de apa pe zi si mai mult daca poti! Vara mai ales si multa miscare vara se recomanda inotul si cu acest sport sigur slabesti! Te-as ruga sa mergi la un nutritionist sa iti faca un meniu dupa greutatea ta, analizele tale! Spor la slabit!