| xNoNaMe a întrebat:

cateodata ma doare capul pe partea stanga doar cateva secunde(nu o durere insuportabila) din ce cauza ar putea fi. Apropo am uitat sa mentionez ca sunt si racit...sau poate fi din cauza schimbarii anotimpului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Dacă este vorba de câteva secunde, nu e cazul să-ți faci griji.
În mod sigur, aceste dureri sunt provocate de oboseală, stress, griji,etc.
Un bun program de gestionare a stress-ului poate fi un ingredient esențial în tratamentul de prevenire ale acestor dureri.
Un asemenea program ar trebui să includă o alimentație sănătoasă, mișcare în fiecare zi, un bun echilibru activitate-relaxare și o doză zilnică adecvată de plăcere.
Sănătate!

6 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Sau poate fi o migrenă. Este o durere intensă, pulsatilă, însoțită de greață/vărsături?

| xNoNaMe explică (pentru ÉrotiqueConseils):

Nu frate... fara greturi, varsaturi decat cateodata ma rog luni a inceput sa ma doara si de luni pana acup ma doare din ce in ce mai rar nu e o durere continua, sa zicem odata la 3-4 ore daca nu chiar mai rar si tine doar cateva secunde...

| xNoNaMe explică (pentru ÉrotiqueConseils):

Nu, nu am greturi/varsaturi...a inceput sa ma doara de luni din ce in ce mai putin pana azi(azi nu m-a durut mai deloc) si ma doare foarte rar pret de cateva secunde ca o apasare tongue

| Carton a răspuns:

Salut...am sa iti raspund la intrebarea ta cu 3 alte intrebari iar apoi am sa iti explic happy
La ce ora te culci, si la ce ora te scoli?
De ce te intreb? Fiindca mi se intampla si mie cateodata, cand sunt foarte obosit. Oboseala se acumuleaza fara sa stii si cand se intampla asta e foarte probabil sa ai probleme cu durerile de cap. Incearca sa stai in pat 30 min cu ochii inchis fara sa adormi iar apoi ridaca'te in picioare sa vezi ca te va durea mai rau, deoarece organizmul tau are nevoie de odihna. Daca vrei sa treaca, dormi prietene, cat mai mult. O saptamana daca te culci la 12 si te scoli la 10, o sa simti diferenta.

| xNoNaMe explică (pentru Carton):

Pai frate ma culc pe la 12 noaptea si ma trezesc la 9 dimineata.Am sa ma culc mai devreme sa vad daca e mai binetongue

| StefanDaniel95 a răspuns:

Exista foarte multi factori care iti pot provoca aceasta stare. Ar putea fi din cauza schimbarii bruste de temperatura sau din alte cauze. Parerea mea este ca doar un specialist ti-ar putea pune un diacnostic precis. Ai grija de sanatatea ta.