| Andrutza_9535 a întrebat:

de la un timp am o stare super naspa. Nu am pofta de mancare. Ma doare foarte tare capul, burta. Am mai mereu o stare de voma. Ameteli... Obosealasad
ce credeti ca am?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu dai amanunte despre varsta si ocupatie. O vizita la doctor si cateva analize ar lamuri situatia.

| midnight a răspuns:

Da... poti sa ai multe. poate ai mancat ceva cu sila sau nu ti-a placut, sau poate ai mancat cu prea multa pofta, sau poate ai mancat un lucru care nu l-ai mancat de multa vreme. asta vara am avut si eu problema asta. am mancat o cana pliiiina cu dude(mie-mi plac foarte mult, dupa care mama a facut niste spaghete unde a pus extrem de mult usturoi. eu nu mananc usturoi! da mi-era atat de foameee! si acum cand ma gandesc la dude sau la macaroanele alea imi vine sa vomit. poti sa ia un hepatoprotect, sau poti sa mananci lamaie goala(e foarte nasol da macar o sa-ti treaca greata). de asemenea e buna si limonada(da nu cu apa minerala, pentru ca provoaca gaze). o sa-ti treaca

hope I help you

| Traian a răspuns:

Incearca sa te duci la doctor. lau la cabinetul scoli. ei ar trebui sa-ti dea un raspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca iti va veni ciclul.

| specialistul97 a răspuns:

Nu ai nimic, daca nu iti trece in vreo 3 - 4 zile ar trebui sa te duci la doctor big grin bineinteles daca ai luat pastile bla bla.

| Antonia02 a răspuns:

Trebuie sa te duci imediat la un medic.Nu mai negliza.Eu aceleasi stari le-am avut...stari de voma, dureri de cap, dureri de burta si la un moment dat am fost la doctor si mi-a spus ca am apendicita in stare avansata.In 10 min am fost bagata in operatie.Deci nu e de gluma...parerea mea. POate fi bineinteles si altceva pentru ca nu sunt doctor sa dau diagnostice numai ca parerea mea e sa te duci sa te consulte un medicwinking