| tony98 a întrebat:

ieri am fost la fotbal si la un moment dat in timp ce alergam parca am stimtit ceva la genunchi.
Dupa nu am mai alergat am jucat asa mai retras, mai mult am stat pe loc si am dat pase. Dupa un timp a inceput sa mi se umfle si am plecat acasa.
Faza este ca nu ma doare deloc doar parca ma "tine" acolo.
Mi-am pus genunchera si am tinut ieri cam 1 ora gheata.
Ce e de facut?
E ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Aliin97 a răspuns:

S-au intins muschii. Si eu am patit la fel, deasupra genunchiului. Dar la mine senzatia de durere mare a fost pe loc, dupa ma durea putin.

| tony98 explică (pentru Aliin97):

Corect....parca umflatura ea deasuprea genunchiului.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De ce nu mergi tu cel puțin până la medicul de familie?
Poate fi un traumatism închis.
Pa, pa.

| Giurgiuvesti a răspuns:

Tony nu e nimic gravhappy.Ai probleme cu rotula asta va trece sau iti trebuie calciu.