| LikeGreen a întrebat:

incerc sa slabesc de ceva vreme De fapt sa fiu sincer vreau sami lucrez abdomenul
Vreau sa mi se vada patratelele intrebarea mea este :
Ce sport trebuie sa fac sa mi se faca abdomenul?
Si ce ar trebui sa mananc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DanScutaru a răspuns:

Tine o metoda eficienta si nu prea conteaza ce maninci... Succes si in caz de nu crezi uite la fotografia mea;)
http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474

| Cosmin86 a răspuns (pentru DanScutaru):

Fals, 90 % conteaza ce mananci, nu mai da sfaturi TAMPITE.

Tu ai metabolismul rapid si de-aia nu conteaza, 90 % din oameni NU au metabolism ca am tau, si pot face abdomene si alte exercitii pana le vine rau ca DEGEABA.

Si eu cunosc oameni care au un 6pack mai mare decat al tau ( orice slabanog are ) si NU au mai facut exercitii de peste 6 ANI de zile, asa ca mai documenteaza-te.

| DanScutaru a răspuns (pentru Cosmin86):

1.Eu am spus ca nu prea conteaza ce maninci adica cu aceste exercitii daca sunt facute corect nu trebuie sa tii dieta stricta ca sa slabesti.
2.Cu orice metabolism daca faci exercitiile corect oricum slabesti
3.Sincer sa fiu pe mine nu ma f... ce ai vazut tu si cine are mai mare, da orice betisor de urechi are patratele daca se vad numai oasele din el si apropo fata de cunoscutii aia a tai eu ma antrenez peste o zi sau poate si in fiecare zi de 2 ani... apropo eu am 8pack si lasa vulgaritatile ca nu esti tu cel mai destept. Succeswinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru DanScutaru):

"Cu orice metabolism daca faci exercitiile corect oricum slabesti" -> da, dar nu suficient, nu toti sunt ectomorfi ca tine, chiar 90 % din oameni nu sunt si or sa aiba rezultate mult mai proaste daca urmeaza acelasi program ca tine.

"in fiecare zi de 2 ani", de curiozitate, cu cate kilograme ai crescut in ultimul an?

| DanScutaru a răspuns (pentru Cosmin86):

Pai nu stiu acum am in jur de 67, iarna asta aveam 72

| DanScutaru a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu-ti face griji eu nu sunt ectomorf si eu tot ma ingras daca maninc ceva mai mult sau mai gras decit de obicei, doar ca sportul ma tine in forma, incit eu nu antrenez numai abdomenul, ci aboslut toate partile corpului si nu fi atit de sigur ca daca cineva urmeaza acelasi program ca si mine va avea rezultate proaste, incit daca te antrenezi mult si nu maninci sanatos si cit de cit ceva caloric organismul se imbolnaveste si in loc sa slabesti poti dimpotriva sa te ingrasi

| Cosmin86 a răspuns (pentru DanScutaru):

Pai in general cand faci sport pentru masa musculara cresti in greutate, o crestere optima e considerata de 5-6 kg de muschi pe an ( nu grasime ).

"daca te antrenezi mult" nu prea pui muschi, in sportul asta mai mult nu inseamna mai bine, muschii se dezvolta in zilele de pauza. Daca vrei doar slabire atunci e ok, poti face mai des, aproape zilnic

| DanScutaru a răspuns (pentru Cosmin86):

Pai eu asa si am spus ca fac peste o zi sau citeodata zilnicwinking

11 răspunsuri:
| OrNaM3nT a răspuns:

Orice sport care implica alergatul.Primul pas care trebuie sa il faci este sa scapi de grasimea de pe abdomen. Apoi poti sa il lucrezi.

| dadalin a răspuns:

Cel mai bine ar trebui sa faci multe abdomenewinking
stai in pat si roaga pe cineva sa te tina de picioare(in cas ca nu poti fara)si incearca sa faci pana cand simti ca incepe sa te doare abdomenulwinking
sper ca te-am ajutathappy

| deaangel10 a răspuns (pentru dadalin):

De acord cu tine!smug

| deaangel10 a răspuns:

Alergare,abodmene,sa megi la sala daca se poate si ai grija ce mananci. Mananca sanatos, cat mai multe fructe si legume. Daca nu ai timp de sala, poti face exercitii fizice acasa.Gasesti pe youtube o gramada de videoclipuri!