| AlexutzuSilviu a întrebat:

Sallut! m-am apucat de alergari si toate restul esxercitiilor si mai am nevoie de un regim, daca ati putea sa imi dati niste sfaturi cu ce as putea manca ar fi bine

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pe perioada verii sunt bune fructele, legumele, hidrateaza-te corespunzator.
Renunta la grasimi, paine multa.
Te pup!

| WithoutName123456789 a răspuns:

Mananca multe fructe, salate, incearca sa mai reduci din paine, nu manca alimente grase, incearca mancaruri usoare.

| oAntiidot a răspuns:

Dacă vrei să te menţii în formă (sau să slăbeşti), nu trebuie sub nici o formă să nu mai mănânci. Încearcă să mănânci puţin, dar des. Aşa fac şi eu, şi nu mă îngraş. Mănânc cam de 5-6 ori pe zi, dar nu mâncare, ci aşa, dulciuri, sau salam. (Poţi mânca orice, chiar şi pâine. Esenţialul e să mănânci puţin, şi des). Şi la cină mănânc mâncare gătită. Ştiu că se spune că nu e bine să mănânci seara, dar pentru mine nu este nici un dezavantaj că mănânc seara. Şi nu fac exerciţii deloc. Măcar încearcă, şi ai să vezi că dă roade. (Mă rog, eu mănânc aşa de când mă ştiu, şi poate de aia nu mă îngraş. Dar încearcă măcar două săptămâni, plus exerciţii în fiecare zi)
Sper că te-am ajutat.

| AlexutzuSilviu explică:

Sa speram ca o sa functioneze cu ajutorul vostrum mersi