| D4r1uss a întrebat:

Salut, 1. am o durere deranjanta la incheietura dintre piciorul drept si corp, a aparut dupa ce am jucat fotbal, ce oi avea?(am mai avut problema asta si in toamna)
2. Dupa ce merg distante lungi ma ia o durere in partea dreapta-spate a genchiului stang, ce naiba oi avea si aici?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce spui e posibil sa fie o entorsa netratata. Problemele de articulatii variaza de la un caz la altul. Din experienta iti zic asa. Du~te la medical de familie si spune problemele de la ambele picioare iar el iti va zice daca e cazul sa faci o radiografie sau un rmn. Sau poti merge la un fizioterapeut sau kinetoterapeut. O problema netratata la timp se agraveaza.