Întrebare recomandată | alexandru1014 a întrebat:

A avut cineva Candidă Orală pe limba!? Și dacă ce tratament a încercat și ce simptome avea!? Mersi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Patronu1 a răspuns:

Glicerina boraxata e cel mai bun remediu, are și gust plăcut, iar daca te dai de câteva ori nici nu o sa îți mai aduci aminte ca ai avut candidoza. Bafta!

| alexandru1014 explică (pentru Patronu1):

Mersi! Ai avut și tu? Și dacă da cam ce simptome aveai? Mersi!

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Părerea mea e sa nu iei tratament după recomandarile "vecinului". Mergi la ORL-ist și acesta îți dă tratamentul corespunzător. Daca cineva de aici sa iei ceva nu trebuie sa faci la fel, corpul tau poate da o reacție adversă, atunci te vom aștepta iar pe TPU pentru prescriptiile medicale!

| Bizon95 a răspuns (pentru MihaelaDart):

Asa e!
eu iau fara probleme ketonal duo, chiar am luat si doua odata

si am un prieten care, cand i l-am recomandat, nu mai puteam sa scap de el, mai sa ma bata, a avut senzatii de voma, lesin, greturi serioase, etc... de a ajuns sa prefere durerea de dinti decat efectele medicamentului, chiar daca se vinde fara reteta medicamentul ala!

| christine99 a răspuns:

Mie mi-a trecut cu apa de gura Listerine dar nu aveam mare chestie. Poti sa ceri si pastile probiotice de la farmacie.

| alexandru1014 explică (pentru christine99):

Ce simptome aveai!? Mersi!