| BeautifulOne a întrebat:

Salut happy
A făcut cineva periaj dentar profesional la dentist?
Cum și cu ce se face?
Doare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca nu ai tartru prea mult nu te va durea detartrajul si periajul.

| BeautifulOne explică (pentru MihaiNicu23):

Da cu ce se face? Folosește freza?

16 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu doare. Este ca si cum te-ar spala altcineva pe dinti. big grin Si este un periaj mai bun decat ti-l faci tu. happy

| kar1GaNNN a răspuns:

Nu doare, e chiar placut si iti vor rămâne dintii foarte lucioși la atingere.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Da,poate la atingere, dar si cu un smalt mai putin pe ei...Ce urmeaza?

| kar1GaNNN a răspuns (pentru Adrian_Mares_1972):

Atunci lasa dintii cu smalț si daca se poate nu ii mai spăla niciodată.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Ne-am dat dracu de acum.Stam si ne lasam cavitatea bucala neingrijita mult, mult timp si asteptam sa vedem unde putem face operatiunea asta contra-cost peste "n" ani...Cred ca o sa-mi deschid o baie publica.Mai ma gandesc ce sa spal:creiere sau cavitati, astea par cele mai profitabile...

| BeautifulOne explică (pentru Adrian_Mares_1972):

In cazul tau creierul mi se pare cel mai profitabil..doar așa scapam de aroganta și prostia românească
De unde știi tu ce vârstă am. daca și să numeri ți e greu probabil..stai in banca ta că stai bine

| Salontanul a răspuns (pentru BeautifulOne):

Lasa-l! E dus rau. Eu l-am blocat ca imi dadea niste raspunsuri aiurea si nu le cerusem. Eu n-am intrebari puse. Cateva doar. Individul asta pestilentios comenta aiurea.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns (pentru BeautifulOne):

Nu vad legatura cu varsta(a raspunsului meu primar).Cat despre spalarea creierelor putem discuta, indiferent ce parere ai tu sau eu, este un spatiu public, ne exprimam ideile sau conceptiile.

| BeautifulOne explică (pentru Adrian_Mares_1972):

Corect ideile sau concepțiile, dar nu și frustrările și aroganta stimate domn. O seara frumoasa va doresc.

| BeautifulOne explică (pentru Salontanul):

Așa e lumea asta..toți se cred cocosi.dar în realitate.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns (pentru BeautifulOne):

Multam frumos, cand derapez si fac dovada de aroganta sau frustare, atrageti-mi atentia va rog, nimeni nu-i perfect, eu nici atat.Ideea era sa ne sfatuim/ajutam aici pe TPU, nu sa cautam sa ne calificam pentru niste puncte.Fiecare cu ce-l doare...

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Este ca si cum ai intreba daca a curatat cineva covorul la spalatorie.Normal ar fi sa-ti rasunda si cei care si-l curata singuri acasa(daca au timp, spatiu, etc) si cei care si-l curata la centre specializate.Tu intelegi ce vrei, de la cine vrei.m-au deranjat(sincer) anumite pareri despre persoana mea.Dar nu eu eram subiectul discutiei aici, problema ta era...Am facut acel "periaj"...nu l-as numi asa.A fost cu totul si cu totul altceva, am avut o cunostiinta medic stomatolog, singura pe mana careia mi-am dat dantura.Intrucat am pareri confuze despre acest subiect, nu intru in amanunte, doar le combat pe cele care fac reclama in mod nejustificat.

| BeautifulOne explică (pentru Adrian_Mares_1972):

Apreciez răspunsul primit
O seara buna va doresc

| Adrian_Mares_1972 a răspuns (pentru BeautifulOne):

N-ai pentru ce...ai grija de dantura ta tu, altii iti vor lua bani pentru a ti-o ingriji.Tu faci ce vrei, doar ai grija la impostori, vad ca au patruns si pe aici.

| BeautifulOne explică (pentru Adrian_Mares_1972):

Sunteți simpatic laughing
Dinții nu se regenerează ca restul corpului, indiferent câtă grijă ai tot trebuie sa mai treci pe la dentist