| blintzz a întrebat:

Salut.
Acum 2-3 ore am cazut pe gheata si am cazut pe mana. Si de atunci ma doare mana stanga de la incheietura pana la cot,doar daca o rotesc spre stanga. Degetele le pot misca nu am nimic doar ca ma doare mana daca o rotesc. Cand am cazut m-a durut foarte tare vreo o ora incontinu, iar acum durerea nu mai este asa.
P.S am mai avut mana asta rupta odata.
Se poate sa fie rupta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| BJK1903 a răspuns:

Salut,s-ar putea sa ai o luxatie la mana. Cel mai bine du-te spital si fa o radiografie la mana sa vezi ce ai, dar cel mai probabil o sa trebuiasca sa iti pui maine ghips. Sper ca te-am ajutat, funda?