| Anonim53220 a întrebat:

Salut! Acum 2 saptamani am avut un accident la un varf deget (ultima falangă), mai exact mi l-am amputat. Am facut operatie de reconstructie in acea zi iar azi cand mi-a scos aţele a constant doctorita ca am un centimetru de necroza pe buricul degetului si in jurul unghiei (de unde iese) langa cuticula. Ea a zis ca va cadea si va creste un alt ţesut acolo. Eu din cate stiam si cate am mai cautat nu scrie asta. Adica na, ea stie cel mai bine dar poate ati avut experienta asta sau cunoasteti sigur un caz

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Țesutul necrozat se amputează, iar în loc nu crește altul...doar zona se vindecă.

| Anonim53220 explică (pentru anonim_4396):

Asa stiam si eu, dar ea a zis ca va pica, nu stiu de ce. Sa sun la spital

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonim53220):

Încearcă să vorbești și cu alt medic, sper să fii bine.

| ReZiSTorr a răspuns:

Si intrebarea care e?

| Anonim53220 explică (pentru ReZiSTorr):

Ce fac, cum tratez situatia