| ArisTOTelx a întrebat:

Salut, acum 2 săptămâni am luat proteine doar 2 zile la rând in care făceam sala și după sala luam shake-ul odată amestecat cu mâna odată cu mixerul. In prima zi in care am luat am început sa am gaze una după alta de atunci de 2 săptămâni tot am gaze și balonări, e ceva grav? Se poate trata cu ceva? Unii spuneau ca am vermisori sau ceva, in prezent nu am mai luat. Luasem in curiozitate. Am 15 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

In shakeuri ai pus și fructe? Daca da, de la acestea poți face gaze.
Poți lua cărbune medicinal este foarte bun pentru aceste probleme nedorite.

| ArisTOTelx explică (pentru MihaelaDart):

Era praf de vanilie proteinele și le făceam după cum am zis mai sus cu mâna odată Adică îl scuturam și odată cu mixerul, prima data când am luat proteine am făcut lapte și am scuturat cu mâna și am observat ca mai era la fund praf de la proteine și m-am gândit ca, cu mixerul o sa fie mai ok, a doua zi tot cu lapte și ultima data când am mai folosit proteine, de atunci nu mai iau fac natural pentru ca am văzut ceva schimbări nu știu dacă sunt și de la proteine dar prefer natural.