| Innaripatu a întrebat:

Salut,acum 2 zile am cazut pe coccis ( in fund) de la o inaltime de 3 m pe o suprafata dura.Impactul a fost foarte puternic, dar am reusit sa ma ridic si sa merg.Simt o senzatie de apasare tot timpul in partea de jos a coloanei, iar la apasare ma doare.Ma voi duce luni la un consult, dar pana atunci sunt foarte stresat din cauza celor intamplate.Credeti ca am patit ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RainbowD a răspuns:

Salut. Nu cred ca ai pățit ceva. Am avut și eu o întâmplare asemănătoare acum 2-3 ani când am căzut de pe scara de la 4m. La mine durerea a persistat undeva în jur de 3-4 săptămâni bune, pana am reușit sa merg iar din nou calumea și sa ma pot apleca iar. Cel mai bine este sa mergi la doctor îi explici exact cum s-a întâmplat totul și eventual vei face o radiografie. Îți poți ruga părinții sa te dea cu crema antiinflamatoare pentru a calma durerile.

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

S-ar putea sa ai o fractura, ca o crapatura (nu stiu termenul medical exact) adica care nu a rupt osul de tot ci doar partial, doar ca dracu', dar nu e grav

| 1231242 a răspuns:

O, îmi amintesc când m-am lovit și eu, dar nu am căzut sau ceva, doar m-am lovit, mi-am plâns morții 2 săpt.