| Ciprianadv a întrebat:

Salut, acum 27 de zile mi s-a pus ghips din cauza unei fracturi, mi s-au recomandat 30 de zile, dar eu doresc sa-l scot acasa mai devreme, pentru ca in timpul saptamanii doctorul este in timpul orelor de curs si nu prea as dori sa le pierd, iar si daca ma duc conditiile din spital m-ar tine la o coada timp de 4 ore, intrebarea este, este ok daca-l scot cu 3 zile mai devreme?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Denisa0954 a răspuns:

Păi dacă tot vrei sa l scoti acasa, de ce nu astepti termenul dat de medic?
Ideea e ca atunci cand iti scoate ghipsul iti si examinează bratul, iti va spune ce trebuie sa faci mai departe, cand sa mai vii la control