| Marcelian43 a întrebat:

Salut, acum cateva zile m-am dus la medic si aveam o infectie in gat, care a trecut.Mi-am dat cu spray de gat, si am luat amoxacilina.Acum pe limba am multe puncticele rosii (nu sunt afte) si simt o senzatie ciudata pe limba si buze.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Va trece! Mananca doar mancare incalzita usor (nu fierbinte, nu rece) si nu bea nimic rece, fierbinte sau acidulat, macar 2-3 saptamani, pana se vindeca gatul.

2 răspunsuri:
| Rotazi a răspuns:

Intoarce-te rapid la medic. Ori ai facut alergie la un medicament, ori ai alta infectie, oricum nu e bine deloc.

| LoVance0000 a răspuns:

La medic sa te duci ca nu e de bine