| CosminIonut77 a întrebat:

Salut, acum în această dimineață, înainte să postez întrebarea am simțit o oarecum ușoară durere la spate, mă uit în oglindă și lângă o aluniță am o un fel de zgârietură, dar nu în adevăratul sens al cuvântului, adică o dungă roșie și mă doare câte puțin. Aș vrea să știu dacă mă afectează, de asemenea știu că de obicei ruperea unei alunite este cancerigenă și dacă se rupe sau se zgarie curge sange? Rog seriozitate! Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Daca zgarietura nu se suprapune cu alunita, poate fi interpretata ca si o simpla zgarietura din timpul somnului si atat. Daca a afectat alunita, atunci mergi la dermatolog.

| Andersen2k18 a răspuns:

Fa un control la medicul dermatolog, el iti va spune ce trebuie sa faci.