| anonim_4396 a întrebat:

acum o saptamana am avut dureri mici de cap adica ca un fel de arsuri in spate si la tample apoi am simtit o presiune in ceafa apoi s-a mutat mai sus de ceafa dar azi nu mai am simtit nimic de la ce credeti ca ar fi putut sa fie asfel de dureri am mai avut odata anul trecut dar tot capul ma durea dar cum am zis dureri minore m-a tinut la fel cateva zile apoi mi-a trecut credeti cas putea avea o boala grava? dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| BlueByte a răspuns:

Du-te la medic si verifica-ti tensiunea!

| floryn05 a răspuns (pentru BlueByte):

Pai as putea sa am tensiune la 16 ani?

| BlueByte a răspuns (pentru floryn05):

Orice este posibil! Consulta-ti medicul de familie.La varsta asta mar rar cu tensiunea ridicata, dar, eu nu sunt medic, iti dau doar un sfat!

| miky014 a răspuns:

Durerile de cap pot fi din cauza faptului ca ai probleme cu ochii. Daca porti ochelari sau nu, mergi la control. Daca nu e de la ochi, mergi la un control la un medic. Se poate agrava. Nu sta asa.

| floryn05 a răspuns (pentru miky014):

Nu am probleme cu ochi nu am avut nici odata am zis ca de ieri nu mamai durut ap intrebat de la ce ar fi putut sa fi

| lalamara a răspuns:

Pai si eu zic ca e posibil sa ai probleme cu tensiunea,mai ales daca zici ca ai migrene,in zona occipitala ( ceafa ), dar mai este o posibilitate, poate ai spondiloza, desi nu stiu daca se face la o varsta asa frageda.E posibil sa mai ai asemenea dureri, depinde ce diagnostic ai ca sunt multe boli ale sistemului nervos.Eu ma fac doctorita si ma pricep destul de bine cand vine vorba de astfel de lucruri.Eu zic sa nu stai cu durerile daca mai ai astel de momente, pentru ca sistemul nervos este foarte complex si daca nu aflii cauza la timp, este foarte periculos deoarece poate avansa usor.Te sfatuiesc sa mergi la un specialist, eventual sa faci un tomograf ca sa scapi de orice dubiu. Succes si sanatate!

| floryn05 a răspuns (pentru lalamara):

Azi nu am mai avut