| AlexDorinel a întrebat:

Adineauri am mancat lapte cu cereale si am turnat din greseala mai multe cereale decat normal.Si de cand am mancat tot am mici dureri, ori la talpa piciorului, ori la degete. Oare o sa fac diabet? O sa am glicemie foarte mare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Diabetul e o dereglare a metabolismului. Nu se face brusc de la o lingură de cereale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum sa faci diabet de la un bol cu cereale, diabetul il faci in timp. Încearcă sa stai pentru cateva zile fără dulciuri si daca tot persistă durerea du-te la doctor.

| brokxy a răspuns:

Ala nu e semn de diabet. Cand ai diabet tii se face rau dupa ce mananci dulce. Iti creste pofta de mancare sau setea. Nu mai vezi bine. Mana si picioarele nu te dor dar iti amortesc des. Sau dupa ce ai mancat foarte mult dulce adormi dintrodata. Asta poate fii si hipoglicemie. Dar nu ai nimic esti ok.Cine stie de la ce sunt durerile alea, de la pantofii etc.

| mgtow a răspuns (pentru brokxy):

Drog modern dulcegaraia asta. Se poate inlocui cu apa

| Jouliete a răspuns:

Diabetul nu se face dintr-o data fiindca ai mancat putin mai mult dulce intr-o zi, ci se face in timp mai indelungat. Nu trebuie sa iti fie frica pentru un bol de cereale cu lapte. Durerile la picior pot fii provocate din alte motive. Daca vor continua in urmatoarele zile cel mai bine ar fi sa te duci la un medic.