| Lukasz a întrebat:

Alaltaieri am observat in timp ce faceam baie ca mi-a crescut un fel de buba langa anus, cand m-am uitat am observat ca este o buba de 2-3 sau chiar 4 cm, de culoare violet.
Ieri nu prea am bagat de seama deoarece nu ma ustura atat de tare, dar azi, chiar si cand ma pun jos ma ustura si cat timp ma misc pe scaun ma doare. Durerea se mai amelioreaza daca ma spal in acea zona, dar dupa 5-10 minute revine.
Mama mi-a spus ca sunt hemoroizi, dar de ce mi-ar iesi hemoroizi la 15 ani fara motiv?
Ma tem sa nu am un cancer, deoarece nu cred ca am hemoroizi si altceva nu stiu ce ar putea fi. Singurul lucru in neregula care are legatura cu anusul este ca am putina diaree, nu am sangerari sau altceva.
Mentionez ca daca ating acea buba ma ustura si doare infernal, de mers la medic nici nu se pune problema, mi-e prea rusine sa arat cuiva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Nu intru în detalii să îți explic pentru că NU e sfârșitul lumii.

Mergi la medicul de familie. Cu tratamentul dat o să scapi de ei, dar NU prea repede. Așa că o să ai un pic de tras. Mergi urgent la medic.

| Lukasz explică (pentru ancaval):

E chiar atât de râu încât necesită să merg la medic? Mi-e tare rusine

| ancaval a răspuns (pentru Lukasz):

Stând acasă NU rezolvi nimic.

Cu rușinea nu rezolvi nimic. Te vede o dată și gata.

| Anays5 a răspuns:

Hemoroizi te operezi si scapi