| Ganso a întrebat:

SAlut. am 1.80 si 70 de kg. As dori si eu sa stiu cum sa imi reduc stratul de grasime de pe abdomen? Nu sunt gras, nu am burta, sunt aproape plat dar parca tot mai am un strat de grasime pe abdomen cum sa fac sa il reduc? Mentionez ca nu mananc fast-food, snacsuri, mezeluri. Am o allimentatie saraca am maxim doua mese pe zi. Vreau niste sfaturi bune.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Andrei8805 a răspuns:

Uite aici un video. In fiecare seara fa acest exercitiu de 8 minute si o sa iti fac un abdomen frumos: http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474

| debarba a răspuns:

Este posibil sa fie vorba despre genetica la tine. daca esti plat inseamna ca nu ai burta.Singurul lucru pe care il poti face este miscare aeroba - alergari, urcat coborat scari, orice iti face inima sa bata tare tare. Poti incerca si cu suplimente dietetice dar indicat sa treci pe la un medic sa te vada ca totusi este slab la inaltimea ta. Daca vrei sa depui efort va trebui sa mananci mai consistent