| RealLife a întrebat:

Salut am 13 ani, 1.71 si 53 kg. Credeti ca sunt prea grasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Pisoiul a răspuns:

Esti bine asa cum esti.Fiecare femeia poate avea ceva frumos la ea.Nu exista un om fara sufletul lui pereche.Nu te mai tot intreba daca esti grasa.Nu esti esti frumoasa asa cum esti fieecare baiat vede ceva frumos la o fata poate vedea frumos ochii, buzele, sprancenele si multe alte lucruri.Ideea e ca fiecare baiat are alte gusturi.

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ești slabă, unde te vezi grasă.
Trebuie să ai în mod normal 61 de kilograme.
Învață să mănânci și practică un sport!
Pa, pa.

| LifeFail a răspuns:

Bună.
Nu eşti grasă. Greutatea se calculează -10 din înălţime, deci chiar ar trebui să te mai îngraşi puţin. Nu-ţi face griji, ai doar 13 ani, ai destul timp!
Baftă şi numai bine!

| afrodita3333 a răspuns:

Su esti foarte bine la 1.71 e foarte bine

| TeoPT a răspuns:

Voi ați înnebunit oameni buni? Pune mâna și te îngrașă că vei leșina pe stradă, ești foarte slabă!

| Bailey a răspuns:

Pai pentru 13 ani ai putin cam multe kg. Incearca sa mai slabesti putin. Succes! funda? :*

| Dina a răspuns:

Esti slaba, trebuie sa ai 61 de kg daca ai 1.71 m.

| artur99 a răspuns:

Eu am 12 ani si 37 kg, sunt prea slab?

| NoNameMe13 a răspuns:

Nu! Ba din contra esti slaba in comparatie cu inaltimea ta.

| Eveeee a răspuns:

Nu. deoarece se spune ca trebuie sa ai kg cu 10 cm mai putin decat ai inaltimea de ex : uh ai 1.71 deci ar trebui sa ai normal 60 de kg dar cum ai 53 e bine nu esti grasawinking

| REbEluTzU a răspuns:

Buna dupa mine nu esti deloc big grin poate cam inalta la varsta ta dahee hee
Alle cum sa fie grasa mai? straight face la 1.71 cat ai vrea sa aiba? 40 de kg? happy

| marta_5719 a răspuns:

Nu esti grasa eu am 14 ani doar ca eu sunt mai inalta eu am 1.75 si 60 de kg. la tine este perfect!

| gaby_4884 a răspuns:

Nu esti grasa eti prea inalta laughing