| TheDarkScene a întrebat:

Am 13 ani aproape 14 si am 1.55 inaltime. Nu credeti ca sunt prea mic pentru varsta mea? Am in clasa colegi care sunt mult mai inalti. Au altii si 1.65 si chiar si mai mult. Dar mentionez ca mama mea are 1.60. Posibil sa fi mostenit de la ea? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistit, mai ai timp suficient sa cresti(dezvoltarea fizica la baieti se opreste in jurul varstei de 18-19 ani). Pentru a da un impuls cresterii in inaltime, poti practica bashet.Cat despre a doua intrebare, in cazul in care si tatal tau este mic de inaltime(1, 60m sau putin mai mult), e posibil sa nu cresti cu mult mai mult decat acestia.In cazul in care tatal tau este mai inalt(1, 70 sau mai mult),vei depasi, cu siguranta aceasta inaltime(1, 60m), putand ajunge chiar la mai mult de 1, 65m.

4 răspunsuri:
| Adorable a răspuns:

Pai, nu e ca si cum ai 18 ani si esti mic. Prietenul meu actual era mai mic decat mine cu aproximativ 10 cm. Acum este mult mai intalt decat mine. Poti avea o explozie de crestere pana la varsta de 18 ani, dar mai este pana atunci asa ca cel mai bine este sa nu iti faci probleme! Timpul le rezolva pe toate!

| kidu03 a răspuns:

Mai ai timp sa cresti. Baietii se dezvolta pana la 21 de ani.Nu iti fa griji!

| lyaa a răspuns:

Stai linistit ...este posibil sa fi prea mic pentru varsta ta, dar in curand o sa iti dai drumulwinking

| TheDarkScene explică:

M-ati linistit un picbig grin. da tatal meu are 1.80.va multumesc mult!