| Alex1510 a întrebat:

Am 13 ani. Ieri pe la ora 17 a inceput sa ma doara capul si sa fac febra. Pe la 22 m-am culcat. Dimineata pe la 7:15 cand ma scol pe timp de scoala mi s-a facut somn foarte tare chiar daca am dormit bine si m-a durut capul rau si imi era foarte foarte greu sa ma ridic asa ca nu am mers azi la scoala. Am mai dormit si m-am trezit la 11 si am mancat micul dejun. Iar mi s-a facut somn si m-am culcat pana la 16. Atunci am reusit sa ma ridic si sa ma schimb, sa merg la baie sa merg in bucatarie si sa mananc ceva chiar daca nu imi era foame desi nu am mancat nimic la 12 iar micul dejun a fost o cana mica de lapte cu cereale. Cand m-am ridicat mi s-a parut ca sunt mai mare si m-am masurat si am crescut de la 1, 64 m la 1, 69 m. Inca sunt obosit chiar daca am dormit in total 19 ore si iar sunt ametit cand ma ridic si iar am febra. Acum vreo cateva luni iar am mai fost asa insa doar partea cu somnul iar inloc de ametealac si febra a fost o durere de burta. La noi in clasa a fost rece. Vreau sa stiu ce este caci nu cred ca ar fi o raceala devreme cu nu imi era nasul infundat si frig si nici un puseu de crestere ca nu mi-a fost foame. vreau sa stiu ce este, care este remediul, daca este grav si daca este contagios.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

1. Du-te la doctor
2. Nu este posibil sa cresti intr-o zi de la 1, 64 la 1, 69.

| WhiteLife a răspuns:

S-ar putea sa fi fost o tentativa e raceala si asa a raspuns corpul tau. Probabil avea nevoie de multa energie si de-asta ti-a fost somn. In general, dupa ce dormim suntem mai inalti. Masoara-te peste 2-3 zile intr-o seara sa vezi daca mai ai aceeasi inaltime. Sau poate fi dereglata o glanda endocrina, ceea ce e mai grav. O consultatie la doctorul de familie va lamuri tot, nu sta asa, nu ai de unde sa stii ce e in spate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este IMPOSIBIL sa cresti intr-o zi 5 cm!

| matrix100 a răspuns:

Mergi la doctor