| Euraspund033 a întrebat:

Am 13 ani sunt fata si am o intrebare...
Parintii mei mi-au luat Faringo Hot Drink pe care l-am dizolvat in apa si l-am dat pe gat. Dupa ce m-am uitat pe preospect am vazut ca NU trebuie sa il bei daca ai sub 15 ani.
AJUTOR URGENT! VA ROG MULT!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lola05 a răspuns:

Nu patesti nimic, stai linistita. Dozajul substantelor active poate fi cam mare pentru varsta pe care o ai, dar conteaza si nr de kilograme. Cel mai bine si pentru linistea ta, eu zic sa dati un telefon medicului de familie si sa intrebi daca e indicat sa continui tratamentul sau nu. E posibil sa-ti recomande sa pui doar jumatate de plic si sa fie suficient.
Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu se întâmplă nimic de la un singur pliculeț.
Spune-le părinților tăi să îți ia altceva de la farmacie pentru vârsta ta.

| Iote a răspuns:

Doar de la o doza, nu se poate intampla nimic grav.
Iar asta, sa fie invatatura de minte pentru viitor. Nimic fara prescriptie medicala!