| Anonimus12368j8 a întrebat:

Salut! Am 14 ani, 58 de kg si v-as ruga sa imi dati va rog o dieta, as vrea sa slăbesc 5 kilograme deoarece am burta si nu imi place, arat urat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nukeyly a răspuns:

Lasa junk food-ul gen fornetti cipsuri mcd kfc sucuri de comert, evita zaharul ascuns din alimentatie, informeaza-te sa stii citii eticheta si ce inseamna chimicalele, date pe net vezi ce IMC ai in raport cu inaltimea.
Pentru 5kg mananca la jumate ce bagi acum pe zi si miscate de 3-5 ori mai mult, dormi 8 ore, incepe ziua la ora 7.00 cu nuci alune arahide migdale caju toate crude (500g total) neprajite lasale peste noapte in apa +1 lingura de miere, eventual la ora 7.00 dale pe blender sa iasa un suc adevarat daca n-ai timp de mestecat linistit.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sport si iar sport la varsta asta!
Evident va trebuii sa elimini: painea, pastele, dulciurile si sucurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deficit caloric + intermitent fasting

| Ionutzishugo1 a răspuns:

Ești băiat? Daca da da-mi mesaj și te voi putea ajuta

| UnSingurVis01 a răspuns:

Fa sport frate, nu te tine de diete.
Ai putea face deficit caloric, adica mananci mai putin decat arzi, si asa te si definesti cat si slabesti.