| DannySert a întrebat:

Salut, am 14 ani (am facut in 29 iulie) nu am stiut ca trebuie sa fac vaccin, eu sunt inca in vacanta inca 2 zile si n-am cum sa il fac, ce simptome are sau ce se va intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si daca esti in vacanta ce? Cu atat mai bine, mergi singur la dispensar sa-ti faci vaccinul!
Vaccinul ala nu doare, este ca o ciupitura mica de tantar in brat

| aXy99 a răspuns:

Nu vei pati nimic. E posibil nici sa nu ai nevoie de el. Dupa ce ti se termina vacanta poti sa te duci sa il faci, nu este chiar urgent.

| dororo a răspuns:

Nu se intampla nimic acel vaccin este anti tetanus si te face mai imun la raceli nu se intampla absolut nimic deci nu te panica