| Alyutzu_Aly_1999 a întrebat:

Salut.
Am 14 ani,
Si acum o luna si o saptamana am picat cu bike-u la un trick, am avut ruptura de clavicula la mana dreapta, am avut timp de o luna bandaj in 8.
Acum o saptamana am fost la control si doctorul a zis ca nu mai trebuie sa port bandajul. Pe foaie de la spital doctorul a spus ca 45 de zile sa stau potolit.Nu am facut efort deloc cu mana, dar acu doua zile am iesit la o scurta plimbare cu bicicleta, nu am facut efort deloc, nu m-am sprijinit in mana dreapta...

Acum as vrea sa stiu daca mai pot iesi asa cate o zii, doua in weekend cu scurte plimbari fara efort pana imi trece mana?
Si in cat timp imi va trece mana sa o pot folosii ca inainte? (la sarituri, efort, etc).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ubox7007 a răspuns:

Da poti, daca nu iti simti solicitata mana, adica o plimbare e ok, dar serios acum? "bike-ul", "trick", poate vroiai sa spui bicicleta si truc.