| Ŵ๏๏Dy™ a întrebat:

SaluT...Am 14 ani si am 1.70 in inaltime si in greutate am 70...
Spuneti mi si mie o dieta ceva de genu'
Sport fac dar nu prea am timp ca sunt cu scoala si sunt dat peste cap...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| Ana-Maria94 a răspuns:

Ascultama am fost in aceiasi situatie ca tine numa ca eu aveam 74sadcredem cu regim mergem incearca s anul mai mananci paine alba sa nu mai bei sucuri cu acid si sa nu mai mananci dupa ora 6 si fara dulciuri.deci gredem pe cuvant am fost in acceiasi situatie si am salabit, iti trebuie ambitie iar dupa ce slabesti sa incerci sa te menti.Multa bafta!happy

| HappyPills a răspuns:

Incearca sa nu mai mananci prajeli, dulciuri, fast food...
nu merge cu dieta, pentru ca... ce incepe se si termina

| Betty a răspuns:

Iesi la alergat sau mergi la sala

| toygirl a răspuns:

Faci sport e bine...socoate ce fel de sport daca vei practica inotul sau basketul te vei inalta, dar mai bine e sa alergi si sa faci exercitii practtice, si o mica dieta sa tii!