| Anonim2481 a întrebat:

Salut, am 14 ani si de cateva zile am observat ca pielea care acopera capul penisului este umflata si rosie (acum a revenit la o culoare mai normala) si ca, capul penisului este rosu. Imi curge un lichid galbui si urat mirositor din penis si ma mananca foarte tare, dar nu non stop. Plus ca ma mai ustura cand ma scarpin prea mult si la contactul cu apa sau dupa ce mai curge o picatura de urina pe langa pielea care acopera capul penisului.
Mi-e foarte rusine sa le spun parintilor si fara ei nu pot sa merg la un control la urolog sau idk.Si indiferent ca imi ziceti sa le spun ca cine stie... nu o sa o fac. E ceva grav? As putea merge la doctorul de familie singur, cu aceasta problema? Ajutor.
Rog seriozitate!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Nătărău a răspuns:

Scăldă-te bine și nu te șterge cu nimic în zona aia, lasă să se usuce de la sine. Ia haine curate. Evită lenjeria intimă care îți provoacă discomfort gen boxeri din-ăia strîmți aiurea pe tren și despre haine la fel.

| alexandruenache a răspuns:

Cel mai probabil vorbim despre o infectie urinara. Din pacate chiar si asistent fiind nu te pot ajuta cu tratament asa cum sperai probabil ci iti pot spunr doar ca trebuie sa mergi la medic. Nu este nevoie sa le descrii problema parintilor tai ci doar spune-le ca ai o problema intima si ai vrea sa mergi la un urolog si iti garantez ca vor intelegehappy