| RaptorFabian a întrebat:

Salut, am 14 ani și de doua zile simt niște înțepături în zona inimii, din câte am citit acest tip de durere nu e cauzat de inima și ca nu e chiar atât de grav cum se crede și eu fac mult sport și nu cred ca am probleme cardiace mai ales la vârsta asta plus ca uneori simt asta și când fac anumite mișcări poate bruște și durerea nu e tare însă e deranjanta. Dacă ma puteți ajuta va rog să-mi ziceți. Sper sa nu fie ceva grav, dacă e prefer sa nu știu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Noi nu te putem ajuta, ca nu suntem medici si nu te putem consulta prin ecranul computerului, adr cu siguranta un cardiolog iti poate spune clar, daca esti sau nu bolnav.

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Spune-le parintilor.

| ValentinGabi a răspuns:

Du-te la medicul de familie

| alexandra0234 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa le spui părinților și sa te duca la un control pentru a te asigura ca nu ai nimic, sau sa previi ceea ce ar urma.

| sever11 a răspuns:

Cum a spus si alexandra0234 trebuie sa-ti faci un set de analize complete atata tot,