| Cristiggg4 a întrebat:

Am 14 ani, si de pe data de 16 iunie ma tot confrunt cu dureri de stomac, cu o zi inainte, pe data de 15 iunie am fost la o onomastica unde am mancat si am baut mult.
Am mai avut in trecut dureri de stomac, eu am un stomac cam sensibil, mananc numai idiotenii uneori, consum Pepsi.
Ce imi recomandati ca sa scap de aceasta durere?
Am un unchi care avea in trecut dureri de stomac, dar dupa in timp de o saptamana a consumat in fiecare zi o cana mare de ceai de pelin, si de 15 ani incoace nu a mai avut nicio problema cu stomacul, care este parerea voastra? Ce sa fac ca sa scap de aceasta durere? Dau coronita pentru cel mai bun raspuns, o seara buna!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

După cinci zile, ar fi trebuit să te lase durerile, Dacă nu, lasă pelinul și fă o vizită la medic

| Fancyuiop a răspuns:

Mergi la medic și nu mai chefui ca smardoiul.La 14 ani daca bei, pe la 60 incolo dai ortul popii. Râzi tu acum, dar peste anii...

| Cristiggg4 explică (pentru Fancyuiop):

Nu am baut alcool, doar ca am baut 2 sticle de pepsi la 2l singur.

| Tramadol a răspuns:

Du-te la medic, nu toate durerile de care zici ca sunt "de stomac" sunt cu adevarat de stomac.