| EmyD2001 a întrebat:

Am 14 ani. Si o sa sune ciudat dar pana la 12 ani am dormit cu tatal meu. Apoi mi-au facut si mie o camera intr-o casa separata de ei si aici sunt eu cu sora mea (camere diferite). In primul an eram in timpul scolii si eram ok. Ma puneam in pat si dormeam. Dar de la 13 ani ori imi batea inima foarte tare si nu puteam dormii asa ca o chemam pe mama mea sa doarma in casa cu mine. Ori nu piteam sa dor oricat m-as fi chinuit. Mama s-a mutat aici pentru cateva luni. Ea statea in sufragerie si i-am spus ca daca vrea poate sa mearga la mine in camera. 3 luni a fost ca si in primul an. Perfect si i-am spus ca poate sa mearga inapoi la tata. Dupa ce a plecat nu mai am probleme cu bataile inimii dar nu am deloc somn. Orice as face nu ma ia somnul... Ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FlorentinaF a răspuns:

Inainte de a te pune in pat, bea un ceai care sa te linisteasca, citeste ceva si nu sta la televizor sau pe laptop. Incearca sa te trezesti devreme dimineata, ca sa fii obosit. Poate ca in primele seri nu o sa adormi imediat, dar in timp o sa iti revii. Succes!

2 răspunsuri:
| Misfits a răspuns:

Nu dormi pentru cateva zile, o sa se rezolve imediat.

| EmyD2001 explică (pentru Misfits):

..nu se rezolva. Am crezut ca mi-am dat peste cap programul. Ca de obicei ma culcam la 10 seara dar si acum incerc sa ma culc la 10 dar degeaba. Cred ca e 1 saptamana ce cand nu ma ia somnul deloc.