| stelistu720 a întrebat:

am 14 ani si sunt baiat, trebuie sa fac vreun vaccin obligatoriu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| dragos9234 a răspuns:

Nu cred ca este moral si nici legal sa iti fie facut un vaccin cu forta.

| WiKiPoKidgs a răspuns:

Dar nu ai medic? Parinti carora sa le pese?

| edera007 a răspuns:

Vaccinul nu este obligatoriu, acum depinde ce vaccin. Dar daca nu vrei sa-l faci nu-i nicio problema.winking

| KellyGreen a răspuns:

Nu, sigur ca nu e obligatoriu.

| neutrino a răspuns:

Nu l-ai facut?

| doctorandus a răspuns:

Vaccinurile e bine sa le faci la timp, pentru ca sunt folositoare. Deoarece esti minor, parintii decid pentru tine daca le faci sau nu.