| YOLOOOOOOOOOOOO a întrebat:

Salut am 14 ani, sunt baiat si am 31 de kilograme... arat urat (parerea mea... ) sfaturi cum ma pot ingrasa? macar 45 sa fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Eu cred ca nici nu ştii câte kg ai. Tu îţi dai seama ce înseamnă 31 de kg la 14 ani, mai ales băiat? Dar şi la fete pâna la urmă. Eu zic sa te mai cântăreşti o dată şi dacă chiar ai 31, să mergi urgent la spital. Dar pe-asta n-o cred.

| darkhell217 a răspuns:

Baga paine cu slanina

| Violleta2022 a răspuns:

Fa-ti niste teste coproparazitologice, pentru ca este posibil sa ai viermi intestinali, care nu-ti permit sa te ingrasi si sa te dezvolti normal.

| YOLOOOOOOOOOOOO explică (pentru Violleta2022):

Pai am dar nu scap de ei... la cat de prostii sunt medici din Romania... de 1 an jumate cred ca am( am fost la medic de 2 ori si mi-a dat acelasi tratament dar degeaba)

| doctorandus a răspuns:

Daca la 14 ani ai 31 de kilograme, mergi urgent la spital.

| AndreiWeisz a răspuns:

Baga sala

| JulietteeS a răspuns:

Salut. In primul rand ar trebui sa-ti faci niste analize pentru a vedea daca totul e ok, daca iti iasa bine analizele si medicul spune ca nu ai nimic, stai linistit. Eventual ai putea lua ceva multivitamine, deoarece tu esti in dezvoltare inca pana pe la 24 de ani. Deci se pot schimba multe pana atunci. Vorbeste cu parintii tai despre asta. Si eu am un frate tot de 14 ani si foarte slab si el, dar e sanatos nu are absolut nimic, asta e cel mai important. Asa ca keep calm.

| xJustOneGirlx a răspuns:

Mănâncă Multă pâine și mulți cartofi și te vei îngrașă. DepinDe și de înălțime cât trebuie sa te îngrași.