| Adw a întrebat:

Salut.Am 15 ani, iar acum 1 an si ceva m-am apucat de flotari.Prima data nu puteam face nici una dar in timp am progresat si am ajuns la 20 de flotari facute intr-o serie. Apoi nu am mai facut nici flotari nici abdomene.Acum m-am reapucat si vad ca puteam face doar 10 apoi dupa 3-4 zile am putut 15.Si abdomene pot 100 pe zi asta nu e o problema. Dar flotari pot numai 10 per serie din cauza febrei.Eu fac in fiecare seara serii de 10-15 vreo 5 si 10-15 flotari dimineata
Am auzit ca trebuie sa fac pauze de nu stiu cate zile intre zilele in care am facut flotari. Daca da, va rog sa-mi recomandati un program adecvat.

P. S: Nu mananc dupa 5 si incerc sa mananc cat mai putin si fara paine e bine? Si daca vreau sa fac si muschi la burta trebuie sa slabesc(nu sunt gras dar nici slab), acum nu pot alerga astept primavara(cate minute trebuie sa alerg pentru ca anul trecut am alergat in fiecare dimineata cate 25 de min si eram extenuat)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| teodor10 a răspuns:

In general este recomandat de trei ori pe saptamana cate o ora la sala, dar atunci bine inteles ca intens. Cv patratele poti face acasa, dar flotarile nu iti sun de mare folos daca vrei sa faci masa musculara la brate, trebuie salawinking

| pufulete17 a răspuns:

Http://antrenamentflotari.blogspot.com/......otari.html cel mai bun atrenament, eu unul am crescut considerabil in 6 saptamani si am ajuns la 60 de flotari de la 12-13(cate faceam la test) spor:-bd

| Cosmin86 a răspuns:

1. de ce nu mananci dupa 5? ca sa faci muschi trebuie sa mananci mult si des

2. doar flotari? de ce nu-ti lucrezi tot corpul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa niste exerciti sau tine o dieta usoara uite aici ceva www.dietapentrutine.blogspot.com

| Adw explică:

Oricum pana ala sala fac neste flotari ca sa-mi sporesc putin forta. Vre-un program po-ti sa-mi recomanzi? Si daca ar fi bine sa mananc mai mult/putin preferat mai putin ca vreau sa slabesc