| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Am 15 ani.
Prin luna mai, am simtit niste chestii care imi provocau disconfort in gat (cred ca erau pietre pe amigdalite). La cateva zile dupa ce am simtit aceste pietre, dupa ce am mancat, am simtit ca mi-a ramas ceva in gat, totul era ok doar ca simteam disconfortul in gat. Dupa cateva minute mi-a trecut si de atunci nu prea mananc cum trebuie, am impresia ca imi ramane mancarea in gat, uneori am mancarea mestecata in gura si imi e frica sa o inghit ca nu cumva sa-mi ramana in gat.
Am fost la ORL si mi-a spus ca sunt perfect sanatos si ca nu am de ce sa-mi fac griji insa tot nu pot manca.
Vreau sa mentionez si ca sufar de anxietate si ma duc regulat la psihiatru...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Discută asta cu psihiatrul tău