| andrei7896678 a întrebat:

Salut.Am 15 ani si am o înălțime de 1.80, si nu stiu cat voi mai creste pentru că am citit ca, cresti pana la 18-20 si mi-e frică că nu o să imi mai gasesc haine.Imi poate spune cineva care la 15 ani avea 1.80 la 18-20 cat a avut.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Stai breh catinel. Iti zic eu. La 15 ani aveam 1.85. La 40 am 1.87. Nu am scazut. Atita e... prin a zecea m-am cam oprit din crescut.

| johnnny123 a răspuns:

Si jucatorii din NBA umbla dezbracati pe strada pentru ca nu-si gasesc haine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca te dezvolti pana pa la 20 de ani, nu cresti in inaltime constant. La 15 ani aveam 1.88, acum am 1.91, la 13-14 ani am crescut super repede, dupa care a incetinit.

| Felissa13Eden a răspuns:

Puiule, stai linistit, daca trebuia sa te faci de 2.50 aveai 2 m de pe acum.
Fratele meu avea la 15 ani 1.80 si pana la 20 de ani a mai crescut doar 5 cm.
Conteaza gena din familie, uita-te la inaltimea parintilor, la cea a bunicilor si nu te mai stresa happy
Barbatii inalti sunt mereu apreciati de fete, mai ales cei peste 1.85.