| Talentos a întrebat:

Am 15 ani si am observat recent ca pe testiculul stang am o mare pata alba, care imi provoaca de altfel si mancarimi. Sunt foarte ingrijorat. Vreau sa precizez ca nu am avut vreo experiență sexuala sau ceva de genul...
Va trece? Exista tratament? Din ce cauza a aparut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Nu se stie de ce a aparut, dar un medic dermatolog te va ajuta sa treaca, normal ca exista tratament, oi avea o ciuperca ceva, du-te cat mai repede la doctor si va fi bine. Ori te duci direct la privat doar cu programare, ori medicul de fam iti va da trimitere la un medic de stat, cum preferi.

| Alexandrionelu a răspuns:

Ori mergi la doctor, ori aștepți pana se usucă și cade singur.