| Gohu a întrebat:

Salut, am 15 ani si de ieri tot imi curge sange pe nas din 2 in 2 ore odata pe nara dreapta, odata pe nara stanga nu stiu de la ce poate fi, ajutati-ma va rog frumos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

E indicat sa te vada cit mai repede un medic. Singerarea pe nas poate semnifica o simpla anemie, cauzata de cresterea corpului si o alimentație mai slaba, sau afecțiuni care pot fi grave.
Deci, nu e de joaca cu asta.

| Gohu explică (pentru cristi202):

Acum de 4 zile numai imi curge dar eu ma scobeam si in nas mult beau si mult cola pe zi

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă n-ai ajuns la reanimare, ia-o pe mamița de mână să te ducă la medicul de familie

Răspuns utilizator avertizat